הרכבת צוותי CRM ייעודיים

יצירת צוותים קבועים של עובדי רותם דיינמיקס אצל הלקוח המיועדים לתפעל, לתחזק ולפתח באופן שוטף את מערכת ה-CRM של הארגון. הצוותים יורכבו בשיתוף עם הלקוח תוך הקצאת העובדים המתאימים ביותר עבור צרכיו, ובמידת הצורך אף גיוס עובדים נוספים אשר עומדים ברף הגבוה של רותם דיינמיקס וחולקים את ה-DNA של החברה ואת מחויבותה להצלחת הלקוח.

אנו מבינים את חשיבות הבחירה בפתרון הנכון ביותר עבור החברה שלכם, וחשוב מכך – בספק הנכון ביותר עבור הארגון שלכם. לכן, חברת רותם דיינמיקס מעמידה לשירותכם את המומחים שלנו אשר ישמחו לסייע בייעוץ, ניהול, ליווי או הכוונה בבחינת פתרונות CRM עבור העסק שלכם, ללא תשלום וללא התחייבות.

כיצד מרכיבים צוות CRM מנצח בארגון? 

צוות CRM הוא קבוצה של אנשים הפועלים יחד למטרת תחזוקה, תפעול שוטף ולמטרת מענה ופתרון בעיות במערכות ניהול קשרי לקוחות. לצוות עשויים להיות רקעים מגוונים, החל מהנדסת תוכנה ועד רשתות, ניהול מסדי נתונים, פיתוח יישומים ואפליקציות וכן הלאה. 

אם מדברים על צוותים הכוללים גם אנשי פיתוח, ייתכן שהם יהיו מאורגנים בפונקציות שונות כגון מנתח הדרישות, היזם, הבוחן, מנהל הפרויקטים ועוד. חשוב לדעת, ישנן דרכים שונות לארגן צוות CRM או צוות XRM, אך בכל מקרה בדרך כלל יהיה חשוב לבנות את הצוות בצורה היררכית. 

הרכבת צוות ניהול קשרי לקוחות 

כאמור, בד”כ יהיה מומלץ לבנות את צוות ה-CRM באופן היררכי. ראש הצוות “מוקצה” בדרך כלל למשימות הכוללות את ההובלה של שאר הצוות, אך הוא יכול גם להקצות משימות או להזין משוב לחברי צוות אחרים. כמו כן, כמובן שיהיה חשוב לבחור את אנשי הצוות עצמם, מה שיצריך את בדיקת, שקילת ואבחון כישוריהם. 

זאת, על מנת להבטיח את השלמת פרויקט הרכבת הצוות באופן מוצלח. בסופו של דבר, צוות יעיל מורכב מאנשים בעלי כישורים משלימים, המתאימים היטב לפרויקט כזה או אחר. כדי להרכיב את הצוות המושלם, חשוב לשים לב למערכות הכישורים של כל אחד ולוודא שלכולם יש תפקיד ייחודי בצוות. כמו כן, רצוי לייצר מצב שבו אנשי הצוות אינם תלויים ב-100% האחד בשני. יהיה עדיף לייצר סיטואציה של צוות אשר מסוגל להמשיך ולתפקד גם כאשר הוא עובד בצורה חלקית. לפי שיטה זו, חברת רותם דיינמיקס בונה עבור הלקוח את צוות ה-CRM או ה-XRM המנצח.

רותם דיינמיקס הרכבת צוותי CRM ניהול קשרי לקוחות 

בשורה התחתונה, הכשרת צוות עובדים של CRM היא אינה דבר פשוט. זה דורש מאמץ ומצריך זמן לביצוע נכון. ויחד עם זאת, חשוב שהעסק ישמר את האנשים שלו מעודכנים עם מערכות המיומנות העדכניות ביותר. וזה מה שתקבלו ממערכת ה-CRM שלכם, את שיטות ודרכי ניהול קשרי הלקוחות הטובות ביותר. מאחר שחשוב לעסקים לוודא שהצוות שלהם הוכשר כראוי, חברת רותם דיינמיקס מעבירה את הצוות מבחנים, בדיקות והערכות כישורים לפני גיוסם לצוות של צד הלקוח. חשוב לזכור, מערכות ניהול קשרי לקוחות יכולות לסייע בשמירה על הפרודוקטיביות ולהוביל גם לשירות לקוחות טוב יותר, שיפור שיעורי שימור וצמיחה כללית טובה יותר בארגון. מעוניינים לקבל פרטים נוספים? אנחנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר ולקבל את כל המידע הרלוונטי לחברה או לארגון שלכם. 

העקרונות של רותם דיינמיקס להצלחה

יושרה לפני הכל

בתחום בו כולם מבטיחים הרים וגבעות לפני היציאה לדרך, אנחנו מתחייבים לקשר ישר, אמין ואנושי עם הלקוח לכל אורך התהליך.

יחס מועדף לכל לקוח

בין אם אתם עסק מקומי בן 40 עובדים, או גוף עצום בעל שלוחות בינלאומיות, תיהנו מאותו היחס בדיוק: תשומת לב מלאה בכל שלב ומענה מהיר לכל בעיה.

מחויבות להצלחת הפרויקט

אנו נעשה הכל על מנת לעמוד באתגר הגדול ביותר: אימוץ מערכת ה-CRM ע"י העובדים שלכם.
Call Now Button